coaching, eesmärgid, väärtused

Eesmärgid: miks need on olulised ja kuidas eesmärke seada?

06.05.2024

Eesmärk on unistus, mis on sõnastatud nii, et sellest saab luua plaani ja astuda reaalsed sammud selle täitmiseks.

Eesmärkide seadmine on eduka ja rahuldust pakkuva elu alus. Eesmärgid annavad suuna, motivatsiooni ja aitavad keskenduda sellele, mis on elus päriselt oluline. Ilma selgete eesmärkideta on kerge tunda ennast eksinuna. Kui me ei tea kuhu me teel oleme, siis kuidas teame, et oleme kohale jõudnud?

Miks on eesmärkide seadmine oluline? Eesmärgid:

  1. Annavad kindla sihi: Eesmärgid pakuvad selget suunda ja aitavad Sul keskenduda sellele, mida soovid elus saavutada. Need aitavad hoida fookust olulisel ja mitte teelt kõrvale kalduda.
  2. Suurendavad enesekindlust: Iga saavutatud eesmärk aitab Sul oma enesekindlust ja enesehinnangut tõsta. Iga saavutus annab usku oma võimetesse ja julgustab seadma endale uusi ja veelgi ambitsioonikamaid eesmärke.
  3. Aitavad saavutada oma täielikku potentsiaali: Eesmärkide seadmine aitab kindlaks teha, milleks oled võimeline ja julgustab oma piire ületama. Nii on Sul võimalik saavutada oma täielik potentsiaal ja elada täisväärtuslikumat elu.
  4. Tõstavad produktiivsust: Eesmärgid aitavad Sul hoida fookust asjadel, mis on Sinu jaoks päriselt olulised. Kui Sul on kindel siht, siis ei kuluta Sa oma aega ebaolulisele ega lükka asju edasi. Sa suunad oma energia tegevustesse, mis on Sinu eesmärkidega kooskõlas.
  5. Õpetavad võtma vastutust: Kui Sa pühendud eesmärgi saavutamisele, siis võtad Sa vastutuse ka oma tulemuste eest. Nii tekib harjumus võtta vastutust kõige eest, mis Sinu elus on.

Kuidas seada eesmärke?

  1. Mõtle oma väärtustele: Enne eesmärkide seadmist on oluline mõelda oma väärtustele. Mis on Sinu jaoks elus kõige olulisem? Milliseid põhimõtteid pead oluliseks? Väärtused peaksid olema eesmärkide aluseks. Loe rohkem väärtuste olulisusest: Mis on väärtused ja miks oleks Sul kasulik neid teada?
  2. Sea SMART eesmärke: SMART eesmärgid on spetsiifilised, mõõdetavad, saavutatavad, asjakohased ja ajastatud. See tähendab, et eesmärgid peaksid olema selged, konkreetsed ja saavutatavad ning Sul peaks olema ajakava nende saavutamiseks.
  3. Jaga oma eesmärgid väiksemateks sammudeks: Suurte eesmärkide saavutamine võib tunduda hirmutav. Jaga oma eesmärgid väiksemateks, paremini hallatavateks sammudeks. See aitab püsida motiveeritud ja keskendunud.
  4. Kirjuta oma eesmärgid üles: Kirjuta oma eesmärgid üles ja pane need nähtavasse kohta, kus Sa neid iga päev näed.
  5. Tähista oma saavutusi: Kui oled saavutanud eesmärgi, siis võta aega, et seda tähistada. See aitab tunda end uhkena oma saavutuste üle ja motiveerib seadma endale uusi eesmärke. Tähista ka väikeseid edusamme oma teekonnal!

Eesmärkide seadmine ja saavutamine ei pruugi alati olla lihtne, teel võivad olla tõusud ja mõõnad nagu elus ikka, aga olen kindel, et järjepidevus ja kindel soov viivad sihile!

Kui vajad oma eesmärkide seadmisel julgustust ja toetust ning vastutuspartnerit eesmärkide elluviimiseks, siis võta julgelt minuga ühendust!

Sinu unistused on täitmist väärt!